STARTECH "Hook-and-Loop Cable Tie - 15,2 m, Bulk Roll" (HKLP50)
STARTECH "Hook-and-Loop Cable Tie - 15,2 m, Bulk Roll" (HKLP50)
STARTECH "Hook-and-Loop Cable Tie - 15,2 m, Bulk Roll" (HKLP50)
STARTECH "Hook-and-Loop Cable Tie - 15,2 m, Bulk Roll" (HKLP50)

STARTECH "Hook-and-Loop Cable Tie - 15,2 m, Bulk Roll"

189:-
236,25 inkl. moms

Webblager 14
SKU: HKLP50
Typ:
Arbetsyta

Organisera kablarna i ditt serverrack eller -skåp genom att bunta ihop dem med detta krok-och-ögla-band som kan klippas till rätt storlek

Denna rulle på 15,2 m med krok-och-ögla-kabelband gör det enkelt att hålla ordning på dina kablar genom att binda ihop dem eller binda dem till en byggnad. Det självfästande tyget kan klippas till rätt storlek och är 19 mm brett vilket ger en smal lösning för alla dator-, apparat- eller elektronikkablar i i stort sett alla miljöer. Problemfri kabelhantering Denna rulle med kabelband är en snabb och enkel lösning för att bunta ihop kablar och säkra dina kablar för bättre dragning. Ordentligt dragna kablar skyddar din utrustning genom att minska kabelspänning och förhindra för mycket värme orsakad av oorganiserade kablar som försämrar luftflödet. Den använder en krok-och-ögla-metod för att garantera ett stabilt grepp som är enkelt att använda. Med krokmekanismen på ena sidan av tejpen och öglemekanismen på den andra kan du enkelt bunta ihop kablarna och fästa kabelbandet genom att dra den över sig själv. Anpassa längden på ditt kabelband Oavsett om din bunt består av två tunna kablar eller många tjocka kablar kan du vara säker på att denna rulle med kabelband kommer att hantera den perfekt. Du kan klippa krok-och-ögla-tyget till rätt storlek med en hushållssax så att du kan anpassa längden för din specifika situation. Mångsidig fästlösning Kabelbandets mångsidighet gör rullen till ett idealiskt verktyg att ha till hands på kontoret, i serverrummet eller i industrimiljöer. Den vanligaste användningen för detta krok-och-ögla-tyg är att binda och dra kablar men du kan även använda den för andra material i din IT-miljö som till exempel verktyg eller rännor. Banden är enkla att ta bort, använda igen och justera för att slippa besväret och slöseriet med traditionella buntband.

The StarTech.com Advantage

Egenskaper
Modell
Buntband med krok och ögla
Material
Nylon
Produktens färg
Svart
Identifieringstagg
No
Temperatur vid drift
-10 - 80 ° C
Tekniska detaljer
Compliance certificates
RoHS, CE
Uppfyller hållbarhetskrav
Yes
Vikt & dimension
Produktlängd
15200 mm
Bredd
19 mm
Tjocklek
2,4 mm
Vikt
266,9 g
Förpackningens bredd
255 mm
Låddjup
330 mm
Höjd
22 mm
Vikt inkl. förpackning
283,9 g
Förpackningens innehåll
Antal per förpackning
1 styck
Logistikdata
Ursprungsland
Kina
Harmonized System (HS)-kod
39239000
Ytterförpackningens bredd
475 mm
Ytterförpackningens längd
482 mm
Ytterförpackningens höjd
540 mm
Produkter per ytterförpackning
100 styck
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.